AukcjeZwierzat

Podłogi olejowane stają się bardzo popularne.

Drewniana podłoga to bez wątpienia coś, w co należy inwestować. Drewno nigdy nie wychodzi z mody, a ponadto jest niewyobrażalnie trwałe a także znakomicie się prezentuje, niezależnie od tego, w jakiej postaci je posiadamy w swoim mieszkaniu.
Powracając jednakże do drewnianej podłogi, to trzeba stwierdzić, że da się ją zabezpieczyć na różne sposoby. Niezwykle popularne jest pokrywanie drewnianego parkietu bądź także drewnianych desek podłogowych lakierem, ale można również pokryć je takim specjalnym olejem. Podłogi olejowane stają się coraz bardziej popularne, zresztą możemy od razu kupić już deski podłogowe olejowane. A czym właściwie odznaczają się podłogi olejowane bądź deski podłogowe olejowane? Otóż, gdy zastosujemy olej, na drewnianej powierzchni znikają wszelkie drobne zarysowania, które z czasem po prostu same ulegają zatarciu, a w razie uszkodzeń możliwe jest przeprowadzenie częściowej renowacji. Olejowane drewno jest znacznie bardziej naturalne w dotyku niż w przypadku, gdy pokryte jest lakierem, dlatego że olej nie tworzy na nim warstwy przeźroczystej, ale całkowicie wnika do wnętrza drewna.
Decydując się na podłogi olejowane, należy pamiętać natomiast o tym, że niezbędna będzie znacznie częstsza jej renowacja. Ponadto trzeba także czyścić ją specjalnymi środkami. Wybór więc uzależniony jest od nas samych.

Zobacz: Podłogi olejowane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *