AukcjeZwierzat

Pokój garażowy

W dzisiejszych latach najczęściej tworzy się obiekty mieszkalne, mające piwnicę parkingową z oznaczonymi miejscami postojowymi. To rozwiązanie wiąże się z kłopotem trzymania klamotów, które standardowo leżałyby w garażu – rowerów czy nawet oleju samochodowego.
 
Rozstrzygnięciem tego kłopotu jest pokoik garażowy. Zazwyczaj bywa to  szafa na wysokich nóżkach, zezwalająca na zaparkowanie samochodu – wielkość podpór boksu garażowego jest regulowana, a więc mamy możliwość dopasować do różnorakich marek aut. Pokój postojowy pozwala zmieścić wyposażenie garaży, bez lęku o grabież. W większości przypadków także jest zastosowany także jako przechowalnia przedmiotów, w sytuacji o ile nie posiadamy piwniczki.
 
W wypadku większych miejsc postojowych podziemnych oraz obszerniejszych przestrzeni do postoju, pokój garażowy też może posiadać formę szafy o wysokości 2 metrów – od podłogi. To wyjście pozwala na jednocześnie trzymanie wyposażenia garaży oraz zatrzymywanie samochodu. Twórcy boksów garażowych oferują pokoiki otwierane klasycznie za pomocą podwójnych drzwi, i otwierane do góry.
 
Dzięki boksom postojowym, chowanie rowerów nie powinno już być problemem w domu – jest możliwość je komfortowo przechowywać w hali parkingowej – co powiększa przestrzeń utylitarną lokalu. A przy tym, zwiększa to wygodę – obsługę pojazdu, jak na przykład dolewanie płynów można zrobić w hali postojowej, bez potrzeby wnoszenia z lokalu mieszkalnego płynów czy użytecznych przedmiotów. W sytuacji chowania rowerów, usuwa to kłopot noszenia roweru po schodach z lokalu mieszkalnego.